Tükendi

Öz-Pa Çinkolu Sıvı Gübre Çözeltisi 1 Lt

0,00 

Özpa Çinko Gübre 1 lt % 10 Sıvı

Çinko noksanlığında küçük molekül ağırlıklı kök salgıları artar.Çift çeneklilerde kök salgıları çoğunlukla aminoasitler, şekerler, fenoller ve K olurken buğdaygillerde gündüz salgılanan fitosiderofor lardır. Çinko eksikliği nötral ve karbonat içeriği yüksek, organik madde kapsamı düşük topraklarda görülmektedir. Fazla miktarda fosforlu gübreleme de çinko eksikliğine neden olmaktadır. Bitkilerde çinko noksanlıkları her zaman birbirine benzememekle beraber noksanlık simptomları aşağıda belirtildiği gibidir.

Noksanlık ilk önce genç yapraklarda ortaya çıkmakta,

Yapraklar küçülmekte,

Bitki çalımsı bir hal almakta (bodurlaşmakta),

Rozet yapraklar oluşmakta,

Genç yapraklarda kloroz ortaya çıkmaktadır.

Çinko noksanlığında, yaprakların damarları önce yeşil kalır…

Stokta yok

Stok Kodu: Öz-pa Çinko Kategori: Etiket: , , ,

Açıklama

Sipariş Teslimat Koşulları:

Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde hazırlanarak kargoya teslim edilmektedir. (Pazar günleri ve resmi tatiller hariçtir)

Sipariş İade ve Değişim Koşulları:

İade işlemlerinizi, yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş,yani ürün açılmamış olmak kaydı ile tarafınıza gönderilen faturayla beraber 15 gün içerisinde karşı ödemeli olarak bize göndererek yapabilirsiniz.Lütfen siparişiniz size ulaştığın da kargo paketi hasarlı ise teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturup teslim almadan iade ediniz.Tutanak tutulmadan gönderilen hasarlı paket iadesi kabul edilmemektedir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Öz-Pa Çinkolu Sıvı Gübre Çözeltisi 1 Lt” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir