Tükendi

Çağlar Tohum Ryegrass Süt Otu Tohumu 25 Kg

0,00 

 

 • Süt Otu Lolium Multiflorum Bitki Özellikleri:Geniş yapraklı, çok lezzetli ve kolay sindirilebilen tek yıllık buğdaygil yem bitkisidir.

  Özellikle süt verimini arttırdığından dolayı süt otu olarak adlandırılmıştır.

   

  Süt Otu Ekonomik Ömrü:   Tek yıllık bitki olmasına rağmen bazı iklim koşullarında iki yıllık bitki olabilmektedir. En iyi verimini ilk yıl vermektedir. Çok geniş yapraklıdır. Yeniden gelişmesi hızlıdır.

   

  Süt Otu Hasat Süresi:   Ekildiği yıl hasat edilebilir.  Yoğun hasat özelliğinin yanı sıra otlaklık olarak da uygundur.

   

  Süt Otu Ekim Zamanı ve Şekli:   Lolium multiflorum Süt Otu ilkbahar ve sonbaharda her türlü toprağa ekimi yapılabilir. Önerilen tohum miktarı 6-7 kg/da.   Aşırı soğuk ve yoğun kar düşen bölgelerimizde karlar eridikten sonra erkenci ilkbahar ekimi yapılır kış gelip, kar yağışı başlayana kadar mütemadiyen her 20 günde bir biçim alınır.

   

  Ekim Sıra Aralığı:   Serpme veya 10-17,5 cm sıra aralıklı olmalıdır.

  Ekim Derinliği:   1,5-2 cm Dekara 4-5 Kg ekilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Stokta yok

Stok Kodu: Çağlar Tohum Ryegrass Kategori: Etiket: , , ,

Açıklama

Sipariş Teslimat Koşulları:

Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde hazırlanarak kargoya teslim edilmektedir. (Pazar günleri ve resmi tatiller hariçtir)

Sipariş İade ve Değişim Koşulları:

İade işlemlerinizi, yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş,yani ürün açılmamış olmak kaydı ile tarafınıza gönderilen faturayla beraber 15 gün içerisinde karşı ödemeli olarak bize göndererek yapabilirsiniz.Lütfen siparişiniz size ulaştığın da kargo paketi hasarlı ise teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturup teslim almadan iade ediniz.Tutanak tutulmadan gönderilen hasarlı paket iadesi kabul edilmemektedir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Çağlar Tohum Ryegrass Süt Otu Tohumu 25 Kg” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir